Tehnoloģijiu Konference "Cits Kosmoss" 2022

  

Tehnoloģiju konferences "Cits Kosmoss 2022" atklāšana
🔹 Zanda Zilgalve, IT Izglītības fonda izpilddirektore
🔹 Maksims Jegorovs,Accenture Baltics vadītājs un IT Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs
🔹 Mārtiņš Staķis, Rīgas mērs

 

"Viļņas pilsētas digitālā stratēģija"
Egle Radvile ir Viļņas pilsētas pašvaldības padomniece inovāciju jautājumos, inovatoru līdere un Viļņas pilsētas Liberālās kustības kandidāte uz mēra amatu. Viņa dalās pieredzē par to, kā tiek plānota un šobrīt arī ieviesta uz cilvēku centrēta pilsētas digitālālā stratēģija.

 

"Labais hakeris"
Benetiktas Terminas šobrīd mācās 11.klasē. Brīvajā laikā viņš aktīvi darbojas brīvprātīgo organizācijā "Gedimino Legionas" un pasniedz lekcijas vienaudžiem par kiberdrošību. Tehnoloģiju konferencē "Cits Kosmoss" 2022 Benediktas demonstrē cik viegli ļaundariem ir "uzlaust" sociālo mēdiju profilus un kādus neatgriezeniskus bojājumus tie var atstāt, ja neesam pietiekoši uzmanīgi internetā.

 

"Ģeomātika"
Gunta Grūbe ir Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ģeomātikas pārvaldes Ģeotelpiskās informācijas aprites nodaļas vadītāja un nozarē ir jau 19 ½ gadus. Gunta runā par Rīgas nākotni digitalizācijā, arhitektūrā, ģeogrāfijā un pat tūrismā.

 

"EdTech"
Eļčins Džafarovs ir Datorium dibinātājs, viņš ir izveidojis lielāko Baltijā tehnoloģiju kopienu, kas pašlaik vieno vairāk kā 7500 jauniešu, kuri aktīvi veido komandas, izstrādā projektus, piedalās hakatonos, kā arī attīsta start-up ekosistēmu. Eiropas Komisija ir atzinusi Eļčina un viņa komandas darbu par vienu no 7 perspektīvākajiem EdTech risinājumiem Eiropā.

 

"Izglītības jomas attīstība Venstpilī"
Elīna Kroņkalne ir Ventspils pašvaldības iestādes "Ventspils Digitālais centrs" un kopš 2022. gada vasaras arī zinātnes centra "VIZIUM" vadītāja. Jau kopš dibināšanas brīža Ventspils Digitālais centrs ir bijusi unikāla iestāde un tāda ir joprojām.

 

"Programmēšanas skolotājs tiešsaistē"
Rolands Krumbergs ir NET/Azure programmatūras izstrādātājs. Ikdienā strādā ar dažādu mākoņrisinājumu izstrādi. Papildus ikdienas darbam nodarbojas ar apmācību noturēšanu nozares profesionāļiem, kā arī pasniedz programmēšanas stundas Siguldas pilsētas vidusskolā.

 

"IT izglītība"
Jānis Grabis ir RTU Vadības informācijas tehnoloģijas katedras vadītājs, profesors kā arī IT Izglītības fonda valdes loceklis. Jānis dalās ar saviem novērojumiem 20 gadu pieredzē, strādājot RTU, par to, kādi studenti IT jomā ir šodien, kādām jaunām prasmēm un iemaņām ir nepieciešams pievērst lielāku uzmanību un to, cik svarīga ir projektu metode mācību procesā, lai sasniegtu nozīmīgus rezultātus.

 

Kristaps Banga - Kosmosa tehnoloģijas (Space Tech)
Kristaps Banga ir Accenture Europe Space Go To Market Lead, inovāciju un attīstības vadītājs Baltijā. Viņš dalās savā darba pieredzē par kosmosa tehnoloģijām un to, kādus datus par Zemi un tās infrastruktūru var iegūt no kosmosa satelītiem.

 

"Bezpilota gaisa kuģu pilots"
Normunds Pauders, ieguvis Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte izglītības zinātņu maģistra grādu ar izcilību studiju progammā “Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībā”. Normunds ir profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums” IT nodaļas vadītāja vietnieks, profesionālo priekšmetu skolotājs mācību priekšmetos “Tīmekļa vietņu programmēšana (WEB)*** PC” un “Bezpilota gaisa kuģu pilotēšana”.

 

"Jelgavas Tehnoloģijas vidusskola"
Kaspars Antonevičs ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietnieks. Kaspars saka: "Ja daru kaut ko vērtīgu, tad, esmu pārliecināts, pasaulē ir vēl kāds, kam arī šis šķitīs nozīmīgs. Es ļoti lepojos ar savu komandu un uzskatu, ka šie ir vieni no labākajiem speciālistiem Latvijā. Esmu ļoti pateicīgs ikvienam uzņēmējam, kurš kopā ar mums ir regulāri iesaistījies jaunu mērķu definēšanā un sasniegšanā. Turu augstā cieņā Jelgavas pilsētas pašvaldības uzdrīkstēšanos finansēt mūsu sapņu realizāciju. Ticu, ka tieši kopdarbs rada lielu un vērtīgu ietekmi."

 

"Karjeras izvēle tehnoloģiju jomā"
Jēkabs Dambergs strādā par klientu menedžeri ar Google digitālās reklāmas risinājumiem Baltijas reģionā. Savu karjeru veidojis strādājot vairākos tehnoloģiju uzņēmumos, attīstot savus jaunuzņēmumus un aktīvi darbojoties Latvijas startup vides uzlabošanā. Jēkabs redz IT un tehnoloģiju nozari gan kā lielisku karjeras izvēli jauniešiem, kā arī spēcīgu virzītājspēku Latvijas ekonomikai kopumā.

 

"Marvins"
Kaspars Eglītis ir inovāciju izstrādājs Accenture Baltics. Kaspars uzskata, ka projekti bieži vien līdzinās teksta uzdevumiem: tie demonstrē izstrādātāju prasmes un asprātību, taču bieži vien netiek ņemti vērā realitātes bezgalīgie mainīgie. Dizaina domāšana un prototipēšanas prasmes palīdz "iztaustīt" idejas, sistematizēt zināšanas, ātri mācīties no kļūdām, nešķērdējot resursus.

 Diskusija "Rīga - STE[A]M izglītības galvaspilsēta Baltijā"
 Diskusijas dalībnieki:
🔹 Maksims Jegorovs, Accenture Baltics vadītājs un IT Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs
🔹 Jānis Grabis, RTU Informācijas tehnoloģijas institūta direktors, profesors; IT Izglītības fonda Valdes loceklis 🔹 Linda Sinka, Learn IT līdzdibinātāja, Hārvarda Universitātes CS50x mācību kursa ieviešanas projekta vadītāja 🔹 Elīna Lidere, LMT inovāciju ekosistēmu daļas vadītāja, LIKTA 5G eksperte un Riga TechGirls līdzradītāja

 

 

 


Atpakaļ