Tehnoloģiju konference "Cits Kosmoss" 2021

Miks Dzenis īstenojis pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanas pasākumus Valsts izglītības satura centra projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā”. Miks būvējis komunikācijas tiltu starp izglītības jomas vadošajiem pētniekiem un skolotājiem Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrā. Iesaistījies izglītības procesos, pateicoties dalībai kustībā "Iespējamā misija", kā sociālo zinību skolotājs. Turpina uzturēt pedagoga iemaņas, pasniedzot lekcijas studentiem un iesaistoties bērnu interešu pulciņu organizēšanā. Dzimis skolotāju ģimenē.
Šobrīd strādā topošajā Kosmosa izziņas centrā par izglītības satura izstrādes vadītāju un vēlas, lai arī Latvijas jaunieši realizētu kosmiskus sapņus.

Toms Cerbulis ir RTU Inženierzinātņu vidusskolas absolvents un šobrīd studē Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes 1. kursā. Tomam patīk aktīvi darboties un pilnveidot dažādus priekšmetus, piemēram, viņš ir uzlabojusi savu teleskopu, lai tas varētu uzņemt fotogrāfijas. Teleskops kustās līdzi zvaignēm. Mājās ir uztaisītas arī vairākas tumbas.

Jānis Maslovskis ir aviācijas cilvēks ar 18 gadu stāžu dažādos aviācijas novirzienos. Strādājis lidostās un virszemes apkalpošanā, lidojis ar mazām lidmašīnām un tās būvējis, lidojis ar lielām lidmašīnām. Jānim vienmēr interesējusi mūzika, dažādos dzīves periodos vairāk vai mazāk intensīvi ar to nodarbojies. Šobrīd īsteno vienu no pusaudžu vecumā pamestajām aizraušanām - studē 1. kursā ģeoloģiju.

Jānis Strods, ieguvis Inženierzinātņu maģistra grādu informācijas tehnoloģijās, Robotikas un IT priekšmetu skolotājs vairāk nekā 5 gadus. SIA “Vonder IT” īpašnieks. Aktīvi seko līdzi jaunumiem IT pasaulē un stāsta par tiem arī saviem skolēniem. Jānis bijis pārliecināts par savu ceļu IT inženierzinātnēs jau kopš agras bērnības, kurā viņu ievirzīja vecāki, un nevienu brīdi viņš nav to nožēlojis.

Sandis Kondrāts ir līdzdibinātājs un vadītājs Exonicus, ASV un Latvijas uzņēmumiem, kas attīsta medicīnas izglītības tehnoloģiju. Exonicus Trauma Simulator mērķis ir sniegt atbalstu medicīnas profesionāļiem apmācībai virtuālā realitātē, jeb metaversā, lai ietaupītu laiku un padarītu drošāku apmācību procesu neatliekamās palīdzības ārstiem un medmāsām.

Laurai ir 20 gadu ilga pieredze vadītājas darbā, šobrīd ir Visma Enterprise klientu panākumu daļas direktore. Ir vadītas gan mazas komandas ar cilvēkiem, kas tikko sākušu darba gaitas, gan pieredzējušu profesionāļu komandas. Tomēr par vienu no izaicinošākajām dzīves pieredzēm Laura sauc angļu valodas vasaras skolas stundu vadīšanu skolēniem Marokā.

Modrim Greitānam ir 30 gadu pieredze pētniecībā saistībā ar datorzinātni, signālu apstrādi un elektroniku. Apvienojot šo jomu zināšanas, Modrim ir izdevies Elektronikas un datorzinātņu institūtu padarīt par starptautiski atpazītu centru viedu iegultu kooperatīvu sistēmu pētniecības un attīstības jomā. Šobrīd Modris Greitāns ir iesaistīts Eiropas finansētos pētniecības projektos saistītos ar 5G tehnoloģijas iespēju izmantošanu savienotas un autonomas mobilitātes risinājumu attīstībā, kā arī ar datorredzi un mākslīgo intelektu aprīkotu viedo robotu izveidē, ražošanas procesu digitalizācijai un citiem pielietojumiem. Modris tic, ka jebkuru mums apkārt esošu un noderīgu lietu ir iespējams padarīt “gudrāku”, tāpēc visus līdzīgi domājošos viņš aicina sadarboties.

Kristīne Grauziņa ir Accenture Baltics mārketinga vadītāja Baltijā. Profesionālā darbība ir bijusi saistīta ar izglītības un tehnoloģiju jomu. Kristīne uzskata, ka izglītība ir nozīmīgs prāta treniņš un pamats tālākai attīstībai. Brīvajā laikā patīk doties pārgājienos un ekspedīcijās.

Paneļdiskusija: Domnīcas Certus pētījuma tēžu apspriešana.
Paneļdiskusijā piedalās Maksims Jegorovs, Accenture Baltics vadītājs, IT Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs, Daunis Auers, Domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs, LU profesors un Rolands Lappuķe, Valsts prezidenta padomnieks viedo tehnoloģiju jautājumos


Atpakaļ